Chance spolupracuje se Sazkou, Synot možná loterii ani nespustí

Společnost Synot | foto: iDNES.cz

20 2011
Kdo rád na tiketu křížkuje šťastná čísla, má už několik týdnů další možnost. Kromě tradiční Sportky a nových her od Tipsportu a Fortuny nabízí číselnou loterii rovněž firma Chance, které poskytla terminály Sazka. Holding Synot zatím se spuštěním své hry váhá.

Po jarních problémech Sazky, nejstarší a největší loterijní firmy v Česku, se na trh číselných loterií pomalu začali tlačit noví hráči. V červenci monopol oblíbené Sportky narušily Tipšestka od Tipsportu a Fortuna Loto.

Sazce tak konkurenti ukrojili část podílu ze sázek, ale nejsázenější hrou stále zůstává Sportka. Obě ambiciózní firmy se nicméně snaží a se současným stavem jsou spokojeni. Jejich hry propagují pomocí intenzivní reklamní kampaně.

Jágr vs. Mareš

O nových číselných loteriích na trhu

REKLAMNÍ TVÁŘ. Dřív Leoš Mareš propagoval Sazku, nyní bude tváří číselné

Tipsport v reklamní kampani vsadil na moderátora Leoše Mareše, Sazku propaguje hokejista Jaromír Jágr. Více ZDE.

Takovou prý rozhodně neplánuje firma Chance. Během října se však objevily billboardy s její hrou Korunka. Ta sice existuje už od roku 1997, ale teprve nyní se dostane po povědomí více lidem. Chance totiž uzavřela spolupráci se Sazkou - Korunku provozuje v síti jejích terminálů a na oplátku nabízí svým klientům možnost vsázet hry od společnosti Sazka.

"Korunka je číselná loterie, která byla v uvozovkách postavena na základě logiky kurzového sázení. I to je jeden z důvodů pro spolupráci se Sazkou. Korunka vhodně doplňuje portfolio číselných her na terminálech Sazky a přivádí nové zákazníky," vysvětluje Markéta Světlíková, tisková mluvčí Chance.

Korunka se od svých "kolegyň" ve světě číselných loterií opravdu trochu liší. Můžete si například vybrat mezi pěti různými možnostmi hry a slosování probíhá dvakrát denně.

Společně s firmou Chance dostala licenci na číselnou loterii od ministerstva financí také společnost Synot. Se spuštěním hry však holding čekal na výsledky tendru o zadluženou Sazku, do něhož se Synot také přihlásil.

Pak Synot avizoval, že by hru Synot Lotto mohl rozjet v září. Ovšem ani v říjnu tak neučinil. "Vyhodnocujeme, v jaké podobě a zda vůbec číselnou loterii spustíme," říká Magda Pekařová, mluvčí Synotu.

Zatím to vypadá, že Synot Lotto nebude klasický tip loterie, ale spíše doplňková hra k dalším produktům firmy. "Zvažujeme však také variantu, že číselnou loterii s ohledem na situaci na loterijním trhu nerozjedeme vůbec," dodává Pekařová.

Synot si totiž myslí, že místo na trhu už není. Pak by firma nabídla terminály ve svých pobočkách a sportbarech konkurentům a pokračovala ve své hlavní činnosti, tedy provozu VLT a kurzovém sázení.

Tipšestka už má milionáře, Fortuna vyplatila miliony za los

Lidé v Česku mají sázení rádi a právě číselné loterie patří k nejoblíbenějším. S tím souvisí několik prosázených miliard, ale samozřejmě také pohádkové výhry. Až stamilionové jackpoty ve Sportce dělaly radost sázkařům v minulosti. Nyní už se vysoké částky vyhrávají i jinde.

V polovině září vyhrál soutěžící v Tipšestce přes čtyři miliony, a to vsadil jen 75 korun. K prémii 7 777 777 chybělo výherci jen uhodnout shodu sudá/lichá vylosovaných šesti čísel s dodatkovým. První milionář se tedy u Tipsportu zrodil už v desátém losování nové hry.

V loterii Fortuny zatím výhra přesahující milion ještě nepadla, ale vyplatila hlavní výhru z první edice losu Zlatá rybka. Sázkařka z Pardubic získala dva miliony korun. "Potřebovala jsem jen kupon do mobilu a v trafice měli tři poslední losy," popisovala šťastnou náhodu výherkyně.

V Korunce zase sázkař z Havířova proměnil padesát korun v milion. Celý rok sází na stejných pět čísel a na začátku října se dočkal.

Další z rubriky

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Najdete na iDNES.cz