Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Chance spolupracuje se Sazkou, Synot možná loterii ani nespustí

Společnost Synot | foto: iDNES.cz

20 2011
Kdo rád na tiketu křížkuje šťastná čísla, má už několik týdnů další možnost. Kromě tradiční Sportky a nových her od Tipsportu a Fortuny nabízí číselnou loterii rovněž firma Chance, které poskytla terminály Sazka. Holding Synot zatím se spuštěním své hry váhá.

Po jarních problémech Sazky, nejstarší a největší loterijní firmy v Česku, se na trh číselných loterií pomalu začali tlačit noví hráči. V červenci monopol oblíbené Sportky narušily Tipšestka od Tipsportu a Fortuna Loto.

Sazce tak konkurenti ukrojili část podílu ze sázek, ale nejsázenější hrou stále zůstává Sportka. Obě ambiciózní firmy se nicméně snaží a se současným stavem jsou spokojeni. Jejich hry propagují pomocí intenzivní reklamní kampaně.

Jágr vs. Mareš

O nových číselných loteriích na trhu

REKLAMNÍ TVÁŘ. Dřív Leoš Mareš propagoval Sazku, nyní bude tváří číselné

Tipsport v reklamní kampani vsadil na moderátora Leoše Mareše, Sazku propaguje hokejista Jaromír Jágr. Více ZDE.

Takovou prý rozhodně neplánuje firma Chance. Během října se však objevily billboardy s její hrou Korunka. Ta sice existuje už od roku 1997, ale teprve nyní se dostane po povědomí více lidem. Chance totiž uzavřela spolupráci se Sazkou - Korunku provozuje v síti jejích terminálů a na oplátku nabízí svým klientům možnost vsázet hry od společnosti Sazka.

"Korunka je číselná loterie, která byla v uvozovkách postavena na základě logiky kurzového sázení. I to je jeden z důvodů pro spolupráci se Sazkou. Korunka vhodně doplňuje portfolio číselných her na terminálech Sazky a přivádí nové zákazníky," vysvětluje Markéta Světlíková, tisková mluvčí Chance.

Korunka se od svých "kolegyň" ve světě číselných loterií opravdu trochu liší. Můžete si například vybrat mezi pěti různými možnostmi hry a slosování probíhá dvakrát denně.

Společně s firmou Chance dostala licenci na číselnou loterii od ministerstva financí také společnost Synot. Se spuštěním hry však holding čekal na výsledky tendru o zadluženou Sazku, do něhož se Synot také přihlásil.

Pak Synot avizoval, že by hru Synot Lotto mohl rozjet v září. Ovšem ani v říjnu tak neučinil. "Vyhodnocujeme, v jaké podobě a zda vůbec číselnou loterii spustíme," říká Magda Pekařová, mluvčí Synotu.

Zatím to vypadá, že Synot Lotto nebude klasický tip loterie, ale spíše doplňková hra k dalším produktům firmy. "Zvažujeme však také variantu, že číselnou loterii s ohledem na situaci na loterijním trhu nerozjedeme vůbec," dodává Pekařová.

Synot si totiž myslí, že místo na trhu už není. Pak by firma nabídla terminály ve svých pobočkách a sportbarech konkurentům a pokračovala ve své hlavní činnosti, tedy provozu VLT a kurzovém sázení.

Tipšestka už má milionáře, Fortuna vyplatila miliony za los

Lidé v Česku mají sázení rádi a právě číselné loterie patří k nejoblíbenějším. S tím souvisí několik prosázených miliard, ale samozřejmě také pohádkové výhry. Až stamilionové jackpoty ve Sportce dělaly radost sázkařům v minulosti. Nyní už se vysoké částky vyhrávají i jinde.

V polovině září vyhrál soutěžící v Tipšestce přes čtyři miliony, a to vsadil jen 75 korun. K prémii 7 777 777 chybělo výherci jen uhodnout shodu sudá/lichá vylosovaných šesti čísel s dodatkovým. První milionář se tedy u Tipsportu zrodil už v desátém losování nové hry.

V loterii Fortuny zatím výhra přesahující milion ještě nepadla, ale vyplatila hlavní výhru z první edice losu Zlatá rybka. Sázkařka z Pardubic získala dva miliony korun. "Potřebovala jsem jen kupon do mobilu a v trafice měli tři poslední losy," popisovala šťastnou náhodu výherkyně.

V Korunce zase sázkař z Havířova proměnil padesát korun v milion. Celý rok sází na stejných pět čísel a na začátku října se dočkal.Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz