Český sportovní sázkař vyhrál 20 milionů

Spokojený sázkař. Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

8 2008
V Česku je o jednoho multimilionáře víc. A nebyla to pro něj žádná velká dřina. Vystačila mu vynikající znalost sportu, 18 700 korun a půlroční trpělivost. Výsledek? Neznámý třicetiletý muž vyinkasuje od sázkové kanceláře Tipsport téměř 20 milionů korun. Tomu se říká trefa.

"Je to naprosto mimořádná a neuvěřitelná záležitost, která se zapsala do historie českého kurzového sázení. Dosud jsme vypláceli jedinému člověku nejvíc 5,35 milionu korun v červnu 2003,“ komentuje rekordní výhru Lubomír Ježek, mluvčí Tipsportu.

Jeho pobočka v pražském Bum baru, který spoluvlastní známý rocker Aleš Brichta, přijala poslední říjnový den roku 2007 tiket od muže, který na tomto místě sází často. "Od vidění ho znám, chodí k nám pravidelně, sází za docela velké peníze,“ prozradil Brichta, sám zapálený sázkař.

Na svém lístku vypsal 22 nejrůznějších sázkových příležitostí. "Takové tikety tam prý podával často, je to jeho specialita,“ prozradil Ježek.

Tomuto však hodně věřil. Podal ho totiž pětadvacetkrát s celkovým vkladem 18 700 korun. Totožné tikety s jednotlivou výhrou 790 357 korun se tedy po půl roce proměnily ve výhru 19 758 925 korun!

"Opravdu neuvěřitelné. Navíc to musely být strašné nervy, protože na tiketu bylo třeba vítězství Manchesteru United v Lize mistrů či titul fotbalové Slavie,“ říká Ježek.

Tyto tipy byly dlouhodobé stejně jako dalších sedm. Třináct zápasů bylo odehráno během tří dnů následujících po sázce. Pak se čekalo. A muselo to být ohromné napětí.

Na tzv. AKU sázce stačila jediná chyba a z výhry by nic nebylo. Jen si vzpomeňte, že Chelsea potřebovala k triumfu v Lize mistrů, aby John Terry proměnil pokutový kop. Jenže on uklouzl a radoval se Manchester. Ani cesta Slavie k titulu nebyla zrovna přesvědčivá.

Ale nebyly to jen sportovní sázky: tipér trefil, že prezidentem Česka bude muž.Autor:


Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.

Najdete na iDNES.cz