Češi zatím na fotbalovou ligu sází víc než loni. Oblíbili si live sázky

ČESKO VS. ANGLIE. Z evropských ligových soutěží je česká liga spolu s anglickou Premier League nejsázenější. | foto: ČTK

25 2010
Češi na fotbalovou ligu sází čím dál víc, pochvalují si zástupci sázkových kanceláří. Všechny velké české společnosti přiznaly, že se jim během podzimní části sezony objem sázek zvýšil. Může za to rozmach live sázek.

"Letošní podzimní část první fotbalové ligy vzbudila výrazně větší zájem sázejících - oproti loňsku se sice hrálo o jedno kolo víc, nicméně sázky narostly téměř o polovinu," pochvaloval si Marián Moravec, hlavní bookmaker Chance. "Počet sázek je podobný jako v loňské sezoně, vzrostl však průměrný vklad na sázku. A výrazně se zvýšil podíl live sázek," doplnil Zdeněk Zikmund ze Sazky.

Live sázky na český trh vtrhly spolu s internetovým sázením. Sázkař tipuje přímo v průběhu zápasu, kdo vstřelí příští gól, ale i drobnosti typu následujícího rohu.

Sázkař tipuje tiketVysoké výhry

Články o vysokých výhrách, ale i neskutečných prohrách. Připomeňte si velké sázkařské příběhy

Nárůst objemu sázek přiznává i Fortuna. Za celý minulý ročník přijala sázky za zhruba 400 milionů korun, teď se za sedmnáct kol dostala na 240 milionů.

"Nejsázenějšími zápasy jsou tradičně utkání velkých favoritů s týmy z opačného konce tabulky. Velký zájem tak sázející projevovali například o sázky vypsané v souvislostí s duely Sparta - České Budějovice, kde předpokládali jasné vítězství Sparty," uvedla Magda Pekařová, tisková mluvčí Synot Tipu.

Sázky, sázení, tiketChat

Pište si s ostatními čtenáři iDNES.cz o kurzových sázkách ve speciální diskuzi o sázení. Pochlubte se třeba pořádnou výhrou!

Hodně se sázelo i na zápasy Hradec Králové - Sparta (2:1), Bohemians 1905 - Slavia (1:1) a Bohemians 1905 - Plzeň (1:0). Všechny tyto duely skončily debaklem sázkařů, protože v nich favorit pohořel.

"Ale pozor - česká liga není jednoznačně nejsázenější evropskou soutěží," řekl Jiří Hadrava z Tipsportu. "Na výsluní se drží spolu s anglickou ligou. Nejsázenějším fotbalovým zápasem posledního víkendu byl zápas Sparta - České Budějovice, ale týden před tím zase utkání Chelsea - Sunderland. Tyto nej zápasy se objeví v daném hracím týdnu obvykle na více než 250 tisících tiketech."

Autor:

Další z rubriky

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz