Češi jsou před utkáním s polskými fotbalisty favority, míní bookmakeři

Marek Jankulovski v loňském utkání s Polskem. | foto: Reuters

9 2009
Poláci jsou před kvalifikačním soubojem s českými fotbalisty outsidery. Aspoň podle tuzemských sázkových kanceláří, které před vyvrcholením bitev o mistrovství světa 2010 nabízejí pestrou nabídku tipů.

Tipsport a Fortuna mimo jiné vypsaly nejnižší kurz na výhru českého týmu 2:0, podle Chance je nejpravděpodobnějším výsledkem vítězství 1:0.

Kanceláře však už nejsou tak optimistické, co se týká vyhlídek na postup. Zřejmě i proto, že národnímu týmu nemusejí stačit ani dvě výhry v závěrečných duelech s Polskem a Severním Irskem.

Podle kanceláří je ale český tým před utkáním s Polskem jasným favoritem na vítězství. Nejnižší kurz na tříbodový český zisk vypsal Tipsport (1,4:1), na remízu pak 4,4 a na výhru Polska už vysoký kurz 6,0. V podobných číslech se pohybují i Fortuna (1,42 - 4,1 - 6,14) a Chance (1,45 - 3,9 - 7). Chance vidí jako nejpravděpodobnější českou výhru 1:0, na niž je stanoven kurz 6,0, Tipsport s Fortunou očekávají výraznější vítězství 2:0. Tipsport vypsal kurz 6,0 a Fortuna 6,5.

Výtečná střelecká forma útočníka Milana Baroše také kanonýra Galatasaraye Istanbul staví v očích bookmakerů do pozice nejpravděpodobnějšího střelce. Na to, že se Baroš trefí i v sobotu, vypsala Chance kurz 2,0, následuje další český útočník Tomáš Necid (2,5) a Jiří Štajner (3,7).

Pokud si někdo u Fortuny vsadí, že Baroš vstřelí tři a více branek a napodobí tak čtyřgólové představení proti San Marinu, bere patnáctinásobek vsazené sumy. V případě brankáře Petra Čecha by to pak byl stonásobek.

Bookmakeři ovšem nejsou tak optimističtí u postupových vyhlídek českého týmu. Na to, že se Češi probojují z druhého místa alespoň do baráže, Fortuna vypsala kurz 2,52, v případě nepostupu je kurz výrazně nižší - 1,4. Tipsport stanovil kurz 5:1 pro případ, že se Češi probojují až na mistrovství, výrazně nízký kurz 1,1 je stanoven pro opak.

Autoři: ,


Další z rubriky

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Najdete na iDNES.cz