Češi jsou před utkáním s polskými fotbalisty favority, míní bookmakeři

Marek Jankulovski v loňském utkání s Polskem. | foto: Reuters

9 2009
Poláci jsou před kvalifikačním soubojem s českými fotbalisty outsidery. Aspoň podle tuzemských sázkových kanceláří, které před vyvrcholením bitev o mistrovství světa 2010 nabízejí pestrou nabídku tipů.

Tipsport a Fortuna mimo jiné vypsaly nejnižší kurz na výhru českého týmu 2:0, podle Chance je nejpravděpodobnějším výsledkem vítězství 1:0.

Kanceláře však už nejsou tak optimistické, co se týká vyhlídek na postup. Zřejmě i proto, že národnímu týmu nemusejí stačit ani dvě výhry v závěrečných duelech s Polskem a Severním Irskem.

Podle kanceláří je ale český tým před utkáním s Polskem jasným favoritem na vítězství. Nejnižší kurz na tříbodový český zisk vypsal Tipsport (1,4:1), na remízu pak 4,4 a na výhru Polska už vysoký kurz 6,0. V podobných číslech se pohybují i Fortuna (1,42 - 4,1 - 6,14) a Chance (1,45 - 3,9 - 7). Chance vidí jako nejpravděpodobnější českou výhru 1:0, na niž je stanoven kurz 6,0, Tipsport s Fortunou očekávají výraznější vítězství 2:0. Tipsport vypsal kurz 6,0 a Fortuna 6,5.

Výtečná střelecká forma útočníka Milana Baroše také kanonýra Galatasaraye Istanbul staví v očích bookmakerů do pozice nejpravděpodobnějšího střelce. Na to, že se Baroš trefí i v sobotu, vypsala Chance kurz 2,0, následuje další český útočník Tomáš Necid (2,5) a Jiří Štajner (3,7).

Pokud si někdo u Fortuny vsadí, že Baroš vstřelí tři a více branek a napodobí tak čtyřgólové představení proti San Marinu, bere patnáctinásobek vsazené sumy. V případě brankáře Petra Čecha by to pak byl stonásobek.

Bookmakeři ovšem nejsou tak optimističtí u postupových vyhlídek českého týmu. Na to, že se Češi probojují z druhého místa alespoň do baráže, Fortuna vypsala kurz 2,52, v případě nepostupu je kurz výrazně nižší - 1,4. Tipsport stanovil kurz 5:1 pro případ, že se Češi probojují až na mistrovství, výrazně nízký kurz 1,1 je stanoven pro opak.

Autoři: ,

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Najdete na iDNES.cz