Češi během hokejového mistrovství světa prosází stovky milionů korun

Někteří sázkaři českým hokejistům věří tolik, že na ně neváhají vsadit desítky tisíc korun. | foto: Reuters

26 2009
Přestože česká hokejová reprezentace nepatří mezi největší favority právě probíhajícího mistrovství světa, najde se dost lidí, kteří celkovému triumfu věří. Někteří sázkaři dokonce na český výběr neváhají vsadit desítky tisíc korun.

Dva tipující na Česko vložili čtyřicet tisíc korun. Informovaly o tom sázkové kanceláře Chance a Tipsport. Pokud opravdu čeští hokejisté šampionát vyhrají, oba sázkaři získají skoro čtvrt milionu korun.

"Sázkař nejdřív přišel do pobočky v Kopřivnici a vsadil na Česko dvacet tisíc korun. Za půl hodiny se vrátil a vsadil dalších dvacet tisíc," popisovala odvážný tip anonymního sázkaře Jana Pokorná, vedoucí klientského centra sázkové kanceláře Chance.

Mistrovství se ještě ani pořádně nerozeběhlo a sázkové kanceláře si už zájem o švýcarský turnaj pochvalují. Všechny očekávají oproti loňskému roku navýšení tržeb.

"Vloni jsme přijali sázky za téměř dvě stě milionů korun a letos, díky možnosti sázení přes internet, očekáváme další nárůst tržeb," předpověděl Ladislav Pavlis, vedoucí bookmaker Tipsportu.

Sázky za zhruba 100 milionů korun očekává Fortuna. "Tipující by určitě navnadilo, kdyby tým trenéra Růžičky postupoval v turnaji co nejdále," řekl mluvčí společnosti Tomáš Bahník.

"Dalším důvodem, proč očekávat navýšení tržeb, je účast Jaromíra Jágra, který pořád ještě patří mezi nejlepší hokejisty světa," uvedla Pokorná.

Česko vstoupilo do turnaje v sobotu večer proti Dánsku (5:0). Ovšem kurzy na vítězství Jágra a spol. byly tak nízké, že si tipující všímali hlavně doprovodných sázek. Sázkaři tak například zkoušeli uhádnout přesný výsledek, na kterém už šlo slušně vydělat.

Autor:

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz