Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Byl topenář, teď je boháč. Brit vyhrál na dostizích 1,5 milionu liber

Dostihy se konaly v Exeteru v anglickém hrabství Devon. Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

9 2011
Zašel se podívat na dostihy v Exeteru a při té příležitosti vsadil dvě libry, aby ho závody víc bavily. Jednašedesátiletý Steve Whiteley ovšem trefil vítěze všech šesti dostihů, a tak vyhrál 1,445 milionu liber (41 milionů korun).

Whiteley přiznává, že není odborníkem na dostihy a sázky a jeho výhra je dílem štěstí. Jel na dostihy s partou kamarádů, když se dozvěděli, že v úterý je vstup zadarmo.

"Nejprve jsem chtěl na vítěze tipovat po dvou koních z každého závodu, ale to by stálo 32 liber. To jsem si nemohl dovolit, a tak jsem vybral po jednom koni," vysvětloval šťastný Whiteley.

"Prvního koně jsem tipnul, protože to byl favorit, druhého, protože měl místního žokeje, třetího koně jsem vybral jen tak. Čtvrtý se jmenoval Mr. Bennett a já znám chlápka, co jmenuje Bennet. Pátého vítěze Lundy Sky jsem tipnul, protože Lundy je nedaleko odsud. A proč jsem vybral v šestém závodě Lupitu? Nevím, přišlo mi to jako šťastné jméno," řekl. "Také jsem u posledního koně vybíral podle jména jezdkyně - Lodgeová mi prostě utkvělo v hlavě."

Jessica Lodgeová přitom v úterý v Exeteru vyhrála s Lupitou první závod v kariéře. Podle Whiteleye největší vzrušení nastalo po čtvrtém závodě, kdy všichni na dostizích věděli, že v celé zemi čtyři vítěze uhádlo jen sedm lidí.

"Stál jsem při posledním závodě u cíle, ale nemohl jsem se dívat. Třásl jsem se jako osika," řekl. "Nejsem odborník na dostihy, jdu jednou, dvakrát do roka. Jsem topenář - tedy byl jsem," usmál se Whiteley.

Autoři: ,


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze