Bude to boj. Ale čeští fotbalisté podle bookmakerů Slováky porazí

OSLAVA GÓLU. Takhle se čeští reprezentanti radovali z gólu proti Belgii. Napodobí výhru z přátelského utkání i proti Slovákům ve veledůležitém kvalifikačním souboji? | foto: Martin Adamec, MAFRA

5 2009
Den D je tady. Zápas roku. Slovensko vs. Česko. Bratrovražedný souboj v sobotu večer na Tehelném poli hodně napoví, zda čeští fotbalisté postoupí na mistrovství světa do Jihoafrické republiky. Jaké jsou na kvalifikační utkání kurzy sázkových kancelářích?

Reprezentační kouč Česka Ivan Hašek za favority označuje soupeře. Vladimír Weiss, tréner slovenského výběru, odpovídá diplomaticky: "Myslím si, že utkání favorita nemá."

Souhlasí s ním sázková kancelář Unibet, která na výhru Česka i Slovenska vypsala stejný kurz - 2,65 ku 1. Na remízu, která by pro český tým nic neřešila, se dá u stejné kanceláře vsázet za 3,15:1.

Slovensko má na své bývalé federální partnery v tabulce náskok 7 bodů. Mistrovství světa mají blízko jako nikdy předtím. Naopak Češi musí zbabranou kvalifikaci napravit a jedině výhra jim zachová reálnou šanci na postup na africký šampionát.

Vždyť Hašek na otázku slovenského novináře řekl: "Co máme naplánovaného po eventuální porážce? My chceme vyhrát, takže alternativu prohry neřešíme."

Kdo vyhraje kvalifikační souboj?

Kurzy na zápas Slovensko vs. Česko

Slovensko: 3,2 - 3,25 - 3,2 - 3,2 - 2,65 - 2,8
remíza: 3 - 3,2 - 3,2 - 3,2 - 3,15 - 3,15
Česko: 2,15 - 2,2 - 2,05 - 2,35 - 2,65 - 2,35

Kurzy jsou v pořadí Fortuna, Chance, Tipsport, Synot Tip, Unibet, bwin.

Snad i proto se ve většině sázkových kanceláří vsází s výhodnějším kurzem na Česko. Vůbec nejnižší kurz na výhru hostů vypsali bookmakeři Tisportu - 2,05 ku 1. Pokud věříte Slovensku, za vsazenou stokorunu získáte zhruba 300 korun. Jen u bwinu klesl kurz pod tři, na výhru domácích je 2,8:1.

Ani jeden ze soupeřů si moc nepřipouští, že by mohl zápas skončit nerozhodně. Ostatně české reprezentaci by takový výsledek byl k ničemu. Přesto remízu považují bookmakeři pravděpobnou tak jako vítězství Slovenska.

Zajímavou příležitost připravila pro sázkaře kancelář Unibet, kde si můžete vsadit, zda více gólů dá Róbert Vittek, nebo Milan Baroš. Nejnižší kurz je na stejný počet gólů (1,5:1), přesto na českého útočníka je vypsán kurz nižší než na Vitteka - 4,5:1 oproti 5,25:1.

ČESKO vs. SLOVENSKO

Všechny články před kvalifikační bitvou o mistrovství světa 2010 čtěte zde.

Na novopečeného otce v českém útoku si jde vsadit i u Chance. Trochu překvapivě má Baroš nejnižší kurz ze všech střelců v nabídce, i když se mu v reprezentaci příliš nedaří. Ale třeba se staronovým parťákem Janem Kollerem ožije.

Jak to všechno dopadne, se dozvíte ve 20.30. Přímý přenos vysílá ČT4 a na fotbal.idnes.cz můžete sledovat on-line reportáž.

Další z rubriky

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Najdete na iDNES.cz