Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bude rozhodčí zase tak opilý, že souboj Oxfordu s Cambridgí skončí remízou?

V roce 1926 vyhrál tým Cambridge (vpravo), který je historicky úspěšnějším. | foto: Profimedia.cz

23 2009
Víc než stopadesátiletá historie. Podél břehu burácející statisíce diváků. A obrovská rivalita. V neděli se na řece Temži jede tradiční závod osmiveslic mezi dvěma univerzitními týmy: Oxford v. Cambridge.

Před rokem sledovalo vítězství Oxfordu zhruba 250 tisíc diváků. Letos se pojede 155. ročník a čeká se podobná pozornost.

I tentokrát je Oxford favoritem. Alespoň podle bookmakerů, kteří na něj v Británii vypsali kurz okolo 1.30. Připsal by si pětasedmdesáté vítězství.

Oxford v. Cambridge

Kdy: 29. března
Kde: řeka Temže, Londýn
Rekord: 16 minut 19 vteřin (Cambridge, 1998)
Oxford: 74 vítězství
Cambridge: 79 vítězství

Historicky úspěšnějším by přesto stále zůstal tým Cambridge, který vyhrál devětasedmdesátkrát. Bylo by ale velké překvapení, kdyby v neděli přidal osmdesátý triumf. Sázkové kanceláře mají na úspěch outsidera vypsán kurz 3.25.

Hraví sázkaři mohou na tiket umístit i celkem nepravděpodobnou událost: remízu. Pokud by tato varianta vyšla, vyhrajete až stopadesátinásobek vložené částky. V dlouhé historii ale skončil tradiční závod bez vítěze jen jednou. V roce 1877 to ovšem zavinil rozhodčí, který byl tak opilý, že nedovedl určit, kdo projel cílem první.

Závod se jel v Londýně poprvé v roce 1829, každoročně se pak koná od roku 1856. Přestávku měl jen během obou světových válek.


Diskutujte o sázení

Kdo myslíte, že vyhraje letos?

Autor:


Nejčtenější

Upečte si jednoduchý slaný štrůdl z listového těsta
Upečte si jednoduchý slaný štrůdl z listového těsta

Poctivý štrůdl z domácího těsta se zelím a uzeným masem je ideální pro návštěvy.

Najdete na iDNES.czmobilní verze