Britský sázkař nechal tiket charitě. Díky Federerovi vydělala miliony

Britský sázkař Nick Newlife (na snímku) se výhry nedočkal, zemřel v roce 2009. | foto: Daily Mail

9 2012
Tenis možná nikdy nehrál, přesto se Nick Newlife stal jedním z hrdinů letošního Wimbledonu. Britský sázkař v roce 2003 vsadil 1 520 liber na to, že Roger Federer sedmkrát ovládne Wimbledon. Letos jeho tiket konečně vyhrál - a britská charitativní organizace Oxfam je díky němu bohatší o víc než 100 000 liber (přes 3 miliony korun). Výhru jí Newlife, který před třemi lety zemřel, odkázal jako dědictví.

Podivínský gambler z malé vesnice Tackley prý osobně do sázkových kanceláří příliš nechodil a o výpomoc při své sázkařské vášni žádal své přátele a sousedy. "Jednou za mnou přišel, zda bych mu nepomohl nainstalovat počítač, jelikož chtěl uzavřít nějaké dlouhodobé sázky. Prý pro charitu," řekl jeden z jeho sousedů Gavin Cowan v rozhovoru pro deník Daily Mail.

ŠŤASTNÁ SEDMIČKA. Roger Federer slaví sedmý wimbledonský titul, který ho...

Roger Federer

Rogera Federera si britský sázkař oblíbil a v sázkové kanceláři William Hill uzavřel dvě dlouhodobé sázky. Na to, že Švýcar získá čtrnáct grandslamových titulů, vsadil 250 liber - a vyhrál 16 750 liber. Na sedm wimbledonských triumfů Federera vsadil pak dokonce 1 520 liber, což při kurzu 66:1 garantovalo výhru přes 100 000 liber.

"Pan Newlife nám sdělil, že ve Federerovi identifikoval budoucího několikanásobného vítěze Wimbledonu a chtěl na něj uzavřít dlouhodobou sázku, což jsme mu rádi umožnili," řekl Graham Sharp, mluvčí sázkové kanceláře. "Byla to jedna z nejpozoruhodnějších sázek, jakou jsme kdy přijali. A teď je to jedna z mála příležitostí, kdy se smějeme, když musíme vyplácet výhru."

Sumu 101 840 liber odešle sázková kancelář na konto jedné z největších britských charitativních organizací Ofxam. Nick Newlife, který v roce 2009 zemřel, jí totiž odkázal veškerý majetek včetně tiketu.

"Dědictví tvoří přibližně deset procent našich celkových příjmů od jednotlivců. Tento případ potvrzuje, že můžou mít různou podobu a velikost," řekl Stuart Fowkes, mluvčí Oxfamu. Jak přesně charitativní organizace, která má projekty v 98 zemích světa, peníze využije, zatím neupřesnil.

Autor:

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Future recruitment, s.r.o.
Účetní jr.

Future recruitment, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 23 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz