Bookmakeři před MS basketbalistek nejvíc favorizují Američanky

Česká reprezentantka Kateřina Elhotová zakončuje na koš Řecka | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

22 2010
Americké basketbalistky jsou podle bookmakerů jasnými favoritkami na vítězství v mistrovství světa, které od čtvrtka bude hostit Česká republika. Domácí reprezentantky podle čtyř českých sázkových společností figurují v širším okruhu favoritů na úrovni pátého až sedmého místa.

Aby předseda České basketbalové federace Miroslav Jansta vyjádřil víru v české hráčky, při dnešní tiskové konferenci v Brně si u Tipsportu, který je partnerem ženské reprezentace, vsadil pět tisíc korun na to, že Češky skončí do čtvrtého místa při kurzu 4:1.

Kdyby mu tip vyšel, bral by dvacet tisíc. "A pak bych ty peníze hráčkám dal na jejich večírek," plánoval s úsměvem Jansta. Vedle sedící Roman Onderka, primátor Brna, které hostí úvodní zápasy českého týmu, se k Janstově akci okamžitě připojil a reprezentantkám slíbil to samé. Naopak trenér Lubor Blažek se držel zpět. "Na vlastní tým nikdy nesázím, proto se takového dostihu neúčastním," vysvětlil v dobré náladě.

Podle bookmakerů jsou jasným adeptem na celkový triumf Američanky, úřadující olympijské vítězky. Tipsport na jejich výhru vypsal kurz 1,18:1 stejně jako Synot Tip. A ostatní společnosti se také výrazně neodlišovaly: Fortuna 1,17:1, Chance 1,15:1. Na to, že by hvězdný zámořský celek nepostoupil do semifinále, například Fortuna ani nevypsala kurz.

Českým tým je dle odhadů bookmakerů v širším okruhu favoritů. Tipsport mu přidělil šestý nejnižší kurz 40:1 za USA, Austrálií, Ruskem a Francií, o něco víc věří v úspěch domácího výběru Fortuna, pro kterou jsou Češky pátým týmem v pořadí v kurzu 25:1. Synot Tip družstvo nasadil na pomyslnou sedmou pozici (50:1) a u Chance se Blažkův tým dělí o páté místo s Francií (25:1).

Všechny čtyři společnosti se poměrně vzácně shodly na pořadí prvních tří týmů, za favorizovaným týmem USA následují Austrálie a Rusko.

Fanoušci si mohou vsadit třeba na to, která z českých hráček bude nejlepší střelkyní reprezentace. Tipsport, který při šampionátu bude mít otevřené své pobočky i přímo v halách v Brně, Ostravě a Karlových Varech, vypsal pořadí následovně: 1. Vítečková (1,7:1), 2. Horáková (1,9:1), 3. Elhotová (2,6:1), 4. Jana Veselá (5:1), 5. Ferančíková (8:1).

Autor:

Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Najdete na iDNES.cz