Bookmakeři otočili: Čeští fotbalisté postoupí na mistrovství Evropy

PRÝ POSTOUPÍ. Bookmakeři tipují, že čeští fotbalisté z baráže projdou na Euro 2012. | foto: AP

13 2011
Ještě v úterý večer česká fotbalová reprezentace neměla podle sázkových kanceláří moc šancí na účast na evropském šampionátu, který příští rok hostí Polsko a Ukrajina. Po výhře v Litvě (4:1) už je situace opačná. Podle kurzů budou Češi na Euru hrát.

Bookmakeři sice věřili, že klíčový závěrečný duel ve skupině Česko zvládne a do baráže postoupí, ale tam už týmu trenéra Michala Bílka věštili neslavný konec. O necelých 24 hodin otočili a tvrdí něco jiného.

Proč ta náhlá změna?

"Nebylo jasné, jak dopadnou poslední zápasy ve skupinách a spíš se čekalo, že Česko bude mezi nenasazenými týmy pro případnou baráž. Ale tyto překážky padly a situace pro český tým je příznivější. Proto se i kurzově šance na evropský šampionát tak razantně zvedly," vysvětlil vedoucí bookmaker společnosti Tipsport Ladislav Pavlis.

U Tipsportu si lze vsadit na českou účast na turnaji v kurzu 1,60:1. Kdo si myslí, že kouč Bílek reprezentaci na Euro nedovede, může vsázet s kurzem 2,05:1. Fortuna věří českým fotbalistům ještě více: varianta postup má kurz 1,55:1 oproti 2,15:1 na konec v baráži.

Další sázkové kanceláře tuto možnost nenabízejí, ale třeba Sazka už vypsala kurzy na celkového vítěze Eura 2012. Na titul tipují bookmakeři obhájce ze Španělska a pak hned v kvalifikaci suverénní Německo. Na třetím místě jsou Nizozemci, dále s odstupem trio Anglie, Francie, Itálie.

Pokud věříte v senzační zisk evropského titulu pro Česko, můžete za vsazenou tisícovku dostat zpět 75 tisíc. Ale nejdřív musí Češi zvládnout listopadovou baráž. Jako nasazený tým dostanou někoho z kvarteta Turecko, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Estonsko.

Jméno soupeře bude známé ve čtvrtek po poledni, tipovat lze už teď. Všechny celky mají logicky kurz 4:1. Los v Krakově znovu zamíchá s kurzy na postup Čechů na mistrovství Evropy. Turecko je totiž kvalitou jinde než Estonsko. I Bílek opatrně přiznává: "Opticky vypadá hodně hratelné Estonsko, ale spekulovat nechci."

Spekulujte vy. Co myslíte? Koho dostanou Češi do baráže? A postoupí?

Autor:

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz