Blondýnka, či brunetka? Jak se sází na krásu

Zina Šťovíčková z Nového Boru je podle bookmakerů hlavní favoritkou České Miss 2009. | foto: Roman Souček

15 2009
Kdepak sázet jen na upocené sportovce. Fandit s tiketem v ruce můžete i při pohledu na krásky, jak se předvádějí ve výjimečných modelech či plavkách. Bude nejhezčí dívkou v zemi blondýnka, či brunetka? Ano, vsadit si můžete i na výsledek soutěže krásy. Podle čeho a jak vůbec vzniká kurz třeba na blondýnku?

Je to vážně rarita mezi bohatou nabídkou sportovních zápasů a závodů, na než si můžete tipnout. Ale sázkové kanceláře podobná zpestření nabízejí.

Třeba kdo získá filmové ocenění Zlatý glóbus? Kdo vyhraje volby? Před pár týdny jste mohli vydělat na správném tipu, že Václav Klaus na prosincovém kongresu opustí Občanskou demokratickou stranu, již před lety sám zakládal.

A teď vsaďte na krásu, na vítězku letošního ročníku České Miss, kterou nakonec vyberou diváci esemeskami při finálovém večeru v sobotu 28. února.

Zina Šťovíčková, osmnáctiletá brunetka z Nového Boru. Kurz na její vítězství: 2,5. Iveta Lutovská, pětadvacetiletá blondýnka z Třeboně. Kurz: 2,5. Nikola Mináriková, osmnáctiletá hnědovláska z Ohrobce-Károva, okres Praha – západ. Kurz: 3.

Iveta Lutovská z Třeboně, 25 let

To jsou favoritky podle sázkové kanceláře Synot Tip, jež kurzy vypsala. Čtyři outsiderky z celkových dvanácti finalistek mají kurz 10.

Chladná čísla u jmen půvabných finalistek. Jak vůbec vznikne kurz na vítězství? Proč je na tom třeba jiná blondýnka hůř?

"Určit kurz na soutěž krásy je těžší než na fotbalový zápas. Už jenom proto, že krása je velmi subjektivní a vycházíme z dojmu, jaký na nás dívky udělaly," říká bookmaker Pavel Krejčí.

Další kritéria? Mimo jiné zkušenosti z modelingu nebo vystupování v předchozím části soutěže. "Snažíme získat o finalistkách více informací, třeba na internetu, abychom lépe posoudili jejich šance a kurz nestál jen na našem názoru, jak se která líbí," vysvětluje bookmaker.

Nikola Mináriková z Ohrobce-Károva, 18 let

"Roli hraje i fakt, že tady rozhodují v hlasování diváci. Pokud určuje vítězku jen porota, může to lehčeji ovlivnit," dodává Krejčí.

Na finále České Miss se sázelo už loni. "Zapojili se lidé z různých koutů republiky," poznamenává Krejčí. A prosázeli částku v řádu statisíců korun. 

Kdo je vaší favoritkou?

která finalistka se vám líbí nejvíc?

Nemusíte sázet, vyjádřete svůj názor v anketě ZDE

Autor:

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Najdete na iDNES.cz