Adiós Amigo! Benítezovi se nedaří, nahradí ho v Liverpoolu Beckham?

SKONČÍ? V Británii už se začíná mluvit o Benítezových nástupcích. | foto: AP

2 2009
Posledních pět let válčili fotbalisté Liverpoolu pod španělským vedením. Teď ale dostávají kruté rány a je možné, že generála Rafaela Beníteze nahradí na trenérské lavici nový velitel.

Právě pod španělským koučem slavil Liverpool třeba vítězství v Lize mistrů. Ale nedočkal se anglického titulu, na který fanoušci dlouhá léta čekají.

A asi to nevyjde ani v této sezoně.

Liverpool klopýtá. Naposled prohrál na hřišti Fulhamu 1:3 a krčí se až na šestém místě. Daleko za blyštivými příčkami v popředí. Najednou generál Benítez válčí na vedlejší frontě, tu hlavní válku přenechal Manchesteru United a Chelsea.

"Každý by si měl sáhnout do svědomí - navíc každý v týmu má na současných výsledcích svůj podíl," řekl Benítez podle britského internetového serveru BBC.

Liverpool: Steven Gerrard střídá kvůli zraněníLiverpool - Manchester United: domácí Fernando Torres slaví gól

Rozhodně není panem Nedotknutelným. Naposled musel obhajovat rozhodnutí šetřit útočníka Fernanda Torrese v závěru utkání s Fulhamem.

"Lepší ho postrádat dvacet minut než měsíc," nechal se slyšet úspěšný Španěl. "Navíc je pro mě opravdovou záhadou, jak tým může ztratit koncentraci za stavu jedna jedna, když v prvním poločase naprosto ovládal hru."

Liverpool z jedenácti zápasů pět prohrál. A tak je možné, že vedení klubu brzy přistoupí k radikálnímu kroku - změně trenéra.

Už se na to dá i sázet. Ve společnosti SkyBet si sice podle kurzů stále myslí (i když rozdíl mezi kurzy není velký), že se Benítez dožije konce sezony, ale už nyní si můžete vsadit nástupce uznávaného kouče.

Liverpool: manažer Rafael Benítez

Největší šance má podle bookmakerů Kenny Dalglish. Právě on je podepsán pod zatím posledním titulem Liverpoolu v roce 1990. Dalšími adepty jsou třeba Mourinho, Mancini nebo Klinsmann.

Sázet jde ale i na nepravděpodobné kandidáty. Vložili byste peníze třeba na Davida Beckhama, stále ještě aktivního fotbalistu a anglického reprezentanta? Vyhrát můžete až pětisetnásobek vsazené částky.